Duurzame verankering van Wetenschap & Technologie in jouw curriculum
Bij Junior Technovium geloven we dat Wetenschap & Technologie (W&T) geen losstaand vak moet zijn, maar een krachtig onderdeel kan zijn in je onderwijsprogramma.
Een bezoek aan Junior Technovium is dan ook méér dan een leuk uitstapje; het is een praktische invulling van de kerndoelen binnen het primair onderwijs.
Door de programma’s van Junior Technovium structureel op te nemen in jouw schoolplan, borg je W&T-onderwijs. Junior Technovium probeert je hierin zoveel mogelijk te ontlasten. Alles wat wij aanbieden is vooraf uitgebreid getoetst op onderwijskwaliteit en haalbaarheid in de klas, zodat de opgedane kennis en vaardigheden aansluiten op de dagelijkse lespraktijk.
De Ontdekroute: jouw basis voor de PO-leerdoelen
Onze Ontdekroute is het fundament van ons aanbod voor groep 7 en 8. Binnen dit programma brengen we de theorie tot leven via de cyclus van onderzoekend en ontwerpend leren. De uitdagingen sluiten direct aan op de (nieuwe) SLO-doelen voor Wetenschap & Technologie en Digitale Geletterdheid:
- Onderzoekend en ontwerpend leren: Leerlingen doorlopen zélf het volledige proces. Ze verkennen een probleem, bedenken creatieve oplossingen, bouwen een prototype en testen hun eigen ideeën. Dit wakkert het kritisch denken en de wetenschappelijke houding aan.
- Programmeren & Computational Thinking: Binnen de nieuwe SLO-concepten voor digitale geletterdheid is programmeren een sleutelvaardigheid. Tijdens de Ontdekroute maken leerlingen laagdrempelig kennis met het logisch structureren van processen en het aansturen van technologie (zoals Spike Prime en de micro:bit).
- Kerndoelen Natuur en Techniek: Leerlingen onderzoeken de werking van materialen, gereedschappen en moderne verschijnselen (van VR tot lasersnijden) om zo technische problemen op te lossen.
- Wiskundig inzicht & ruimtelijk bewustzijn: Of het nu gaat om meten, 3D-ontwerpen of het berekenen van verhoudingen; leerlingen passen abstracte reken- en wiskundedoelen direct toe in de praktijk.
- Brede 21e-eeuwse vaardigheden: Samenwerken, mediawijsheid, communiceren en creativiteit lopen als een rode draad door ieder bezoek heen.
Omdat scholen de Ontdekroute tot wel drie keer per schooljaar kunnen bezoeken, krijgen leerlingen écht de kans om verschillende facetten van W&T te ontdekken en vaardigheden structureel te herhalen.
Samenwerking met externe partners: Verdiepende programma’s
Naast onze eigen Ontdekroute bieden we, in nauwe samenwerking met externe partners, een aantal verdiepende programma’s aan (zoals Blik in de Bedrijven, Lego League en Vakkanjers). Ook bij deze externe trajecten komen de onderwijskerndoelen, programmeren en de vaardigheden rondom onderzoekend en ontwerpend leren uitdrukkelijk aan bod. Als school word je hierin bovendien door ons begeleid en ondersteund.
Bouw mee aan de toekomst van jouw school
Wil je W&T en Digitale Geletterdheid structureel verankeren op jouw school en de transitie maken naar een doorlopende leerlijn? De docenten van Junior Technovium ontzorgen jouw team volledig tijdens het bezoek. Je krijgt als leerkracht juist de unieke kans om jouw leerlingen in een andere, uitdagende setting te observeren.
Zorg dat Junior Technovium een vast onderdeel wordt van jouw schooljaar.
Vanaf donderdag 18 juni kunnen de bezoeken worden ingepland voor schooljaar 2026-2027.
meer weten?
Wil je ook meer weten over ons JT MakersLab of hoe je kind kan deelnemen? Neem in dat geval gerust contact met ons op.
NEEM CONTACT OP!


